Strój na zajęcia
Ubranie w jakim należy przyjść na zajęcia powinno być wygodne i nie krępujące ruchów. Strój zależy od rodzaju wybranych zajęć. Zmiana obuwia na zajęciach jest obowiązkowa. Poniżej wymieniamy podstawowe rodzaje zajęć oraz najbardziej odpowiednie do nich ubranie i obuwie:

  • taniec towarzyski – wygodny strój, może być taki jak na co dzień, ale pozostawiający dużą swobodę ruchu. Obuwie może być taneczne lub sportowe. Buty nie powinny stawiać zbyt dużego oporu przy obrocie. Można to sprawdzić opierając nogę na parkiecie w domu i spróbować obrócić stopę. Podeszwy butów nie mogą być też za śliskie;
  • latino & salsa solo, multidance,zumba – wygodny strój sportowy, ćwiczy się w obuwiu sportowym;
  • hip-hop, dancehall – ubranie oraz obuwie sportowe;

Przedział wiekowy uczestników zajęć
Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Oprócz zajęć skierowanych do dzieci na większość zajęć przychodzi młodzież oraz osoby w wieku 17, 30 jak i 50 lat. Średnia wieku osób chodzących na zajęcia zależy często od rodzaju zajęć.

Wybór zajęć
Wszystkim niezdecydowanym, proponujemy spróbowanie różnych zajęć. Na zajęcia zumby można przyjść w dowolnym, dogodnym dla Państwa momencie. W przypadku zajęć tanecznych można przyjść na pierwsze zajęcia rozpoczynającego się kursu (po wcześniejszym zapisaniu się) i po 1 zajęciach zdecydować, który z kursów najbardziej nam się podoba. Można też zapisać się na kilka kursów jednocześnie.

Kursy tańca
Nasz system rozpoczynania kursów jest elastyczny. Nie mamy sztywnego podziału na semestry. Kursy podzielone są na stopnie zaawansowania. Każdy stopień odpowiada 3-4 miesiącom zajęć. Zazwyczaj istnieje możliwość dołączenia do grupy, która rozpoczęła już zajęcia (jeśli są jeszcze wolne miejsca). Jeśli chętnych będzie wystarczająco dużo, możemy utworzyć nową grupę. Jeśli ktoś opuścił kilka zajęć, proponujemy 1 czy 2 lekcje indywidualne z instruktorem w celu nadrobienia materiału.
Nie polecamy, chodzenia na pojedyncze zajęcia, gdyż każdy kurs ma swój program i trudno nadrobić stracone lekcje.

Czas trwania zajęć
Lekcje trwają 60 lub 75 minut z zależności od rodzaju zajęć czy kursu. Zajęcia kursów tańca odbywają się raz lub dwa w tygodniu.

Kursy i warsztaty – różnice
Kursy tańca trwają kilka miesięcy, a zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu. Warsztaty są forma krótszą i bardziej intensywną – trwają od jednego do kilku dni, a zajęcia odbywają się codziennie.

Praktyka zdobytych umiejętności tanecznych
Najlepsze efekty w nauce osiąga się ćwicząc na zabawach tanecznych. Zapraszamy na organizowane przez nas wieczorne imprezy. Przy specjalnie dobranej muzyce, w sympatycznym gronie, będziecie mogli Państwo, w pełni wykorzystać swoje taneczne umiejętności.